Szkoła
Święto Patrona Szkoły

Święto Patrona Szkoły

Druga połowa października to zawsze szczególny czas dla uczniów naszej szkoły. W czasie ostatnich jesiennych dni przybliżamy dzieciom ceremoniał szkoły. W tym momencie nie tylko przyjmujemy w trakcie pasowania nowicjuszy – pierwszaków do braci uczniowskiej, ale też wspominamy postać patrona – Romana Jabłońskiego. 28 października 2023 roku minęła dokładnie 130 rocznica urodzin tego lokalnego bohatera. W związku z tym zorganizowany został szereg aktywności. Uczniowie rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych w dyktandzie o Patronie. Uczniowie klas IV – VIII zgłębiali tajniki jego życia przygotowując się do konkursu wiedzy o Romanie Jabłońskim i jego czasach. Dodatkowo klasy VII i VIII przygotowali plakaty informacyjne na temat innych wybitnych postaci, które odbudowały Polskę po I Wojnie Światowej. Najlepsze zawisły na dekoracji w trakcie zwieńczającego cały ten wyjątkowy okres apelu poświęconego pamięci pana Romana. Uczniowie klasy IV zaprezentowali inscenizację lekcji historii, geografii oraz WOS – u, których tematem był właśnie nasz niezwykły Patron. Na koniec w sentymentalnej mini scence pokazali, jak mogłoby wyglądać spotkanie współczesnych dzieci z Romanem Jabłońskim. Całość poprzedziło także wspólne wykonanie hymnu szkoły, który dzieci ćwiczyły w minionych dniach. Mamy nadzieję, że ten ważny w naszej szkole czas pozostawi trwałe ślady w pamięci uczniów, a postać wybitnego lokalnego patrioty Romana Jabłońskiego stanie się naszą wspólną inspiracją i wzorem do naśladowania w codziennej wspólnej pracy.

Portret Romana Jabłońskiego namalowany przez p. Żanetę Malczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content