• (033) 879-77-26
  • splekawica@gmail.com
  • Łękawica 19; 34-124

Dyrektor szkoły

Sławomir Tatar

NauczycieleNauczane przedmioty
  
Paulina CiborNauczanie przedszkolne
Magdalena Dukiewicz-Jurka Matematyka, Informatyka, Fizyka
Patrycja DybałWychowanie fizyczne, Pedagog szkolny
Iwona Filek-Sikora Biologia, Chemia, Przyroda, Edukacja dla bezpieczeństwa, Technika
Dominika FrońPedagog szkolny
Izabella Kania Nauczanie początkowe, Plastyka
Anna Kasiarz Historia, Wiedza o społeczeństwie, Język angielski
Maria Kruk Matematyka, Przyroda
Patrycja Kurek – KolasaJęzyk polski
Edyta Kwartnik  Nauczanie początkowe, Biblioteka
Agata MakówkaNauczanie przedszkolne
ks. Marek MatusikReligia
Ewelina Migdałek-BrańkaPomoc nauczyciela
Iwona MoćkoWychowanie fizyczne
Małgorzata NogalaJęzyk angielski, Język niemiecki
Dorota PłonkaLogopeda
Teresa Studnicka Nauczanie początkowe
Mariusz Świątek Religia
Sławomir Tatar  Geografia, Wychowanie fizyczne
Zycha BarbaraPedagog

Nauczyciele, którzy uczyli w Szkole Podstawowej im. Romana Jabłońskiego

Nauczyciele pracujący w Szkole Podstawowej w Łękawicy

od 1907 do 2023r.

Nauczyciele pracujący w Szkole Podstawowej w Łękawicy

od 1907 do 2023r.

  1. Wanda Misińska                 –        1907r.  (2 miesiące)
  2. Ks. Tadeusz Zając              –        1907 – 1951
  3. Stanisław Danieluk             –        1.11.1907 – 1908
  4. Władysław Rodziński         –        1.08.1908  – 1911 – 1912          – kierownik
  5. Helena Iwańska                  –        1908 –                  ( z Turbii)
  6. Anna Ważanka                   –        1908 – 1912         ( z Krakowa)
  7. Stanisław Leopold Floryan  –        1911 – 1912         ( z Roztoki Wielkiej)
  8. Stefania Maria Gawlikówna –       1911 – 1918         ( z Krakowa) od 1914 – 1919 kierownik za St.  Smołucha
  9. Maria Chmielówna             –       1912 – 1917
  10. Stanisław Smołucha          –       1912     ( z Krakowa /1914-1919 wojsko/)
  11. Ludmiła Grabowska            –        1914 – 1917
  12.  Maria Grabowska               –        1916 – 1917
  13.  Stefania Jabłońska              –        1917 – 1918
  14. Józefa Jabłońska                 –       1917 – 1919
  15. Bronisława Orzechowska    –        1917 – 1919
  16. Stefania Sadlik                    –       1918 – 1919
  17. Zofia Zięborakówna            –        1918 – 1946 IX 1941 i III 1945 – 1946        – kierownik
  18. Władysław Radziński           –       1924 – 1934                            – kierownik
  19.  Anna Zięborakówna            –        1920 – 1933
  20.  Helena Herunter                –        1923 – 1967      X 1945 – 1948- kierownik
  21.  Józefa Szeczkówna             –        1928 – 1932
  22.  Franciszek Karkoszka         –        1932 – 1933                 
  23.  Aleksander Lenik              –        1934
  24.  Roman Jabłoński                –        1.VIII.1934 – IX 1939   i   XI 1939 –                 14.II.1941 – kierownik, aresztowany zginął w Oświęcimiu
  25.  Joanna Jabłońska                –       IX 1938  do  21.11.1938
  26.  Tomasz Kita                       –       IX – X 1939
  27.  Rozalia Mirek                    –        IX 1939 – I 1940
  28.  Felicja Michalak                 –       IV 1941 – IX 1941
  29.  Tadeusz Nowak                  –        IX 1941 – II 1945                     – kierownik
  30.  Cecylia Tuorowa               –        X 1941 – II 1945
  31.  Jan Andryszczak               –        IV 1945 – 1.XI.1945   od 1.IX.1945  kierownik
  32.  Jadwiga Piasecka               –       X 1945 – 1967
  33. Franciszek Jabłoński              –        1.II.1946 – X 1947
  34.  Aniela Bąk                          –        1.01.1948 – VIII 1975
  35.  Ludwika Bucka                    –        IX 1948 do II 1951                  kierownik
  36.  Janina Dadej                        –        1951- 1954                               kierownik
  37.  Klementyna Kudela             –        1950 – 1968   od 15.03.1951     – kierownik
  38.  Władysław Mikicki             –        1.IX.1954 – VII 1963                – kierownik
  39.  Irena Pindel (Łagosz)           –        1957 – X 1960
  40.  Antonina Stuła                    –        IX 1960 – 1961
  41.  Irena Radwan                      –        VIII 1961 – 1967
  42.  Ks. Andrzej Szepieniec        –        1951- 1961
  43.  Józefa Serwin                      –        1962 – 1963
  44.  Marian Kwiatek                   –        1963 – 1969                           – kierownik
  45.  Maria Kwiatek                    –        1963 – 1970        – od 1969     – kierownik
  46.  Krystyna Kościelniak          –        1966 – 1967
  47.  Czesław Łopata                   –        1966 – 1968
  48.  Anna Augustyniak               –        1967 – II 1970
  49.  Halina Bury                         –        1967 – 1969
  50.  Zofia Kaleta                        –        1967 – 1968
  51.  Halina Bem                         –        1968 – 1969
  52.  Weronika Mnich                  –        1968 – 1969
  53.  Barbara Jałowicka               –        1968 – 1969
  54.  Janina Józefowska               –        1969 – X 1970
  55.  Małgorzata Kanas                –        1969 – 1971
  56.  Irena Piskorz  (Waszczuk)   –        1969 – 1971
  57.  Elżbieta Wyrwała (Mamcarczyk)   – 1969 – 1999
  58.  Teresa Zadora                     –        1969 – 1970
  59.  Kazimierz Ptaszek               –        1970 – VIII 1974                   – kierownik
  60.  Kazimierz Polak                  –        1970 – 1972
  61.  Joanna Biłko                       –        1970 – 1971
  62.  Helena Tatar                        –         1971 – 1985       (1993)
  63.  Wiktoria Ptaszek                 –         1971 – VIII 1974
  64.  Maria Filek (Brudny)           –        1971 – 2004
  65.  Maria Korona (Wandor)      –        1971 – 1973
  66.  Anna Tatar                          –        1973 – VIII 1993   – 2000  od 1974 – 1984          dyrektor szkoły
  67.  Irena Malinka                      –        1973 – 2002
  68. Genowefa Szczudło (Góra)  –        1974 – VIII 1978
  69. Teresa Wyka                       –        1975 – I 1976
  70. Anna Korzeniowska             –         1975 – 2001
  71. Teresa Piątkowska               –        1976 – 1977
  72. Małgorzata Jamróz              –        1978 – I 1979
  73. Bożena Krupa                     –        II 1979 – V 1979
  74.  Barbara Szczygieł                –        VIII 1978 – II 2015
  75.  Henryk Kruczek                  –        VIII 1980 – 1989  oraz  1992 – 1993
  76. Marek Kwartnik                   –        VIII 1980 – 2017 od  1984 – 2017      dyrektor  szkoły
  77.  Maria Kruk                         –        VIII 1981  – ………       
  78.  Barbara Mirocha ( Leśniak)  –        1984 – 2023
  79. Anna Talaga                        –        1984 – 2000
  80. Nina Mędrysa                      –        1984 – 1985
  81.  Barbara Kwartnik                –        IX 1985 – II 1986
  82. Lucyna Szydłowska             –         II 1986 – VI 1986
  83. Wanda Żmija                       –         1987 – VIII 2015
  84. Teresa Studnicka                 –        1987 – ……..
  85.  Sławomir Tatar                    –         1989 – ……( XII 1990 – XII 1991 USA) Od 2017- ……. Dyrektor szkoły
  86. Ks. Edward Piekarz             –        1990 – 1993
  87. Ks. Józef Bała                     –        1990 – 2008
  88. Adam Kunowski                  –        1995 – 1999
  89.  Anna Zawiła                        –        1996
  90. Stanisław Czechowicz          –         1996 – 2005
  91. Anna Wajdzik (Januszewicz)-        1997 – 1999
  92.  Iwona Kwietniowska           –        1999 – 2000
  93.  Elżbieta Sikora                    –        1999 – 2003
  94. Izabela Szcześniewska         –        2000
  95. Izabella Kania                     –        2002 – ……..
  96. Robert Kadela                     –        2003 – 2009
  97. Edyta Kwartnik                      –          2004- ……
  98. Agata Makówka                     –          2015- ……..
  99. Kinga Cichoń                         –            2009 – 2016

100. Paulina Cieciak (Cibor)        –            2009-………

101. Barbara Zycha                      –             2016- ……..

102. Dorota Maślanka                  –            2016-2017, 2019-2020

103. Izabela Denko                      –             2015-2017

104. Patrycja Kurek ( Kurek-Kolasa)  –     2016- …….

105. Beata Szydłowska- Piwowar      –      2015-2017

106. Ewa Markiewicz                   –            2016

107.Aleksandra Tekielak              –            2016-2018

108. Mariusz Świątek                   –            2016- ……

109. Marcelina Tyrpa-Opyrchał   –            2016-2018,2019-2021

110. Beata Popiel-Targosz           –            2016-2017

111. Kuchta Marta                       –             2017-2018

112. Marta Okręglicka                 –             2017-2023

113. Anna Kasiarz                        –            2017-…….

114. Izabella Czaicka-Mrowiec    –            2017-2019

115. Małgorzata Łasak                 –            2017-2020

116. Ewelina Kobylańska             –            2017-2018

117. Paulina Kopacz                     –            2017-2018

118. Małgorzata Nogala               –            2017-2018, 2022-…..

119. Magdalena Dukiewicz-Jurka –           2018-……

120. Dorota Szymańska               –             2018-2019

121. Iwona Filek-Sikora              –             2018-……..

122. Sylwia Jamróz                      –            2018-2020

123. Maria Ryba-Bąk                  –             2018-2019

124. Kinga Szwaja-Klugowska   –             2018-2019

125. Mariusz Tatar                      –              2018-2019

126. Patrycja Dybał                     –              2019-…….

127. Maria Stypuła                      –              2019-2020

128. ks. Marek Matusik               –              2019-…….

129. Katarzyna Studnicka            –              2020-2022

130. Dorota Płonka                      –              2020-……

131. Jadwiga Lasek                      –              2021

132. ks. Janusz Grodecki                   –         XI. 2021- I. 2022

133. Ewelina Migdałek-Brańka    –              2022-…….

134. Iwona Moćko                        –              2023-…….

135. Dominika Front                     –                 2023


Barbara Leśniak 

Język polski, Język angielski, Język niemiecki, Język rosyjski, Muzyka, Wycowanie do życia w rodzinie
Marta OkręglickaWychowanie fizyczne
Skip to content