• (033) 879-77-26
  • splekawica@gmail.com
  • Łękawica 19; 34-124

Sprzątanie świata

„AKCJA – SEGREGACJA”- pod takim hasłem ruszyła tegoroczna jubileuszowa akcja Sprzątania Świata. 14 września uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się do jej udziału. Akcję rozpoczęto występem uczniów klasy III, którzy przedstawili krótkie i najważniejsze informacje dotyczące historii, celów tegorocznej edycji oraz sposobów segregacji odpadów.
Podsumowaniem występu była piosenka ekologiczna oraz prezentacja najładniejszych wierszy ułożonych przez trzecioklasistów. Nie zabrakło również konkursu segregacji śmieci. W kategorii klas I-III zwyciężyła klasa II, a wśród klas starszych najlepiej zaprezentowała swoje umiejętności klasa VII. Po apelu wszyscy uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich nauczycieli, zaopatrzeni w worki i rękawice, porządkowali wyznaczone wcześniej rejony. Akcja przebiegła sprawnie, teren został solidnie posprzątany. Efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Zebrano sporo śmieci, a były to głównie: papier, plastik, szkło, puszki. Worki ze śmieciami zostały zebrane w wyznaczonym miejscu. Po zakończonej akcji każdy uczeń ma poczucie, że przyczynił się do tego, iż najbliższa okolica jest czysta i zadbana.

Izabela Kania

{gallery}galeria/galeria2018/sprzatanieswiata{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content