Kierownicy – dyrektorzy – nauczyciele

KIEROWNICY I DYREKTORZY SZKOŁY W ŁĘKAWICY

   

1908 – 1911 – Władysław Radziński

1912 – 1914 – Stanisław Smołucha

1914 – 1918 – Stefania Maria Gawlikówna

1918 – 1919 – Stefania Sadlik

1919 – 1924 – Stanisław Smołucha

1924 – 1934 – Władysław Radziński

1934 – 1941 – Roman Jabłoński

1941 – 1942 – Zofia Zięborakówna

1942 – 1945 – Tadeusz Nowak

1945 – Jan Andryszczak

1945 – 1946 – Zofia Zięborakówna

1946 – 1948 – Helena Herunter

1948 – 1951 – Ludwika Bucka

1951 – 1954 – Janina Dadej

1954 – 1963 – Władysław Mikicki

1963 – 1969 – Marian Kwiatek

1969 – 1970 – Maria Kwiatek

1970 – 1974 – Kazimierz Ptaszek

1974 – 1984 – Anna Tatar

1984 – Marek Kwartnik (do dzisiaj)

         

Nauczyciele pracujący w Szkole Podstawowej w Łękawicy

1907 – 2004

Wanda Misińska – 1907 r. (2 miesiące)

Ks. Tadeusz Zając – 1907 – 1951

Stanisław Danieluk – 1.11.1907 – 1908       

Władysław Rodziński – 1.08.1908 – 1911 – 1912 – kierownik

Helena Iwańska – 1908 – (z Turbii)

Anna Ważanka – 1908 – 1912 (z Krakowa)

Stanisław Leopold Floryan – 1911 – 1912 (z Roztoki Wielkiej)

Stefania Maria Gawlikówna – 1911 – 1918 (z Krakowa) od 1914 – 1919 kierownik za St. Smołucha

Maria Chmielówna – 1912 – 1917

Stanisław Smołucha –  1912 (z Krakowa – 1914-1919 wojsko)

Ludmiła Grabowska – 1914 – 1917

Maria Grabowska – 1916 – 1917

Stefania Jabłońska – 1917 – 1918

Józefa Jabłońska – 1917 – 1919

Bronisława Orzechowska – 1917 – 1919

Stefania Sadlik – 1918 – 1919

Zofia Zięborakówna – 1918 – 1946 – IX 1941 i III 1945 – 1946 – kierownik

Władysław Radziński – 1924 – 1934 – kierownik

Anna Zięborakówna – 1920 – 1933

Helena Herunter – 1923 – 1967 X.1945 – 1948 – kierownik

Józefa Szeczkówna – 1928 – 1932

Franciszek Karkoszka – 1932 – 1933

Aleksander Lenik – 1934

Roman Jabłoński – 1.VIII.1934 – IX 1939 i XI 1939 – 14.II.1941 kierownik, aresztowany zginął w Oświęcimiu

Joanna Jabłońska – IX 1938             do 21.11.1938

Tomasz Kita – IX – X 1939

Rozalia Mirek – IX 1939 – I 1940

Felicja Michalak – IV 1941 – IX 1941

Tadeusz Nowak – IX 1941 – II 1945 – kierownik

Cecylia Tuorowa – X 1941 – II 1945

Jan Andryszczak – IV 1945 – 1.XI.1945 od 1.IX.1945             kierownik

Jadwiga Piasecka – X 1945 – 1967

Franciszek Jabłoński – 1.II.1946 – X 1947

Aniela Bąk – 1.01.1948 – VIII 1975

Ludwika Bucka – IX 1948 do II 1951 – kierownik

Janina Dadej – 1951- 1954 – kierownik

Klementyna Kudela – 1950 – 1968   od 15.03.1951 – kierownik

Władysław Mikicki – 1.IX.1954 – VII 1963 – kierownik

Irena Pindel (Łagosz) – 1957 – X 1960

Antonina Stuła – IX 1960 – 1961

Irena Radwan – VIII 1961 – 1967

Ks. Andrzej Szepieniec – 1951- 1961

Józefa Serwin – 1962 – 1963

Marian Kwiatek – 1963 – 1969 – kierownik

Maria Kwiatek – 1963 – 1970 – od 1969 – kierownik

Krystyna Kościelniak – 1966 – 1967

Czesław Łopata – 1966 – 1968

Anna Augustyniak – 1967 – II 1970

Halina Bury – 1967 – 1969

Zofia Kaleta – 1967 – 1968

Halina Bem – 1968 – 1969

Weronika Mnich – 1968 – 1969

Barbara Jałowicka – 1968 – 1969

Janina Józefowska – 1969 – X 1970

Małgorzata Kanas – 1969 – 1971

Irena Piskorz (Waszczuk) – 1969 – 1971

Elżbieta Wyrwała (Mamcarczyk) – 1969 – 1999

Teresa Zadora – 1969 – 1970

Kazimierz Ptaszek – 1970 – VIII 1974 – kierownik

Kazimierz Polak – 1970 – 1972

Joanna Biłko – 1970 – 1971

Helena Tatar – 1971 – 1985 (1993)

Wiktoria Ptaszek – 1971 – VIII 1974

Maria Filek (Brudny)  – 1971 – 2006

Maria Korona (Wandor) – 1971 – 1973

Anna Tatar – 1973 – VIII 1993 – 2000 od 1974 – 1984 dyrektor szkoły

Irena Malinka – 1973 – 2002

Genowefa Szczudło (Góra) – 1974 – VIII 1978

Teresa Wyka – 1975 – I 1976

Anna Korzeniowska – 1975 – 2001

Teresa Piątkowska – 1976 – 1977

Małgorzata Jamróz – 1978 – I.1979

Bożena Krupa – II 1979 – V 1979

Barbara Szczygieł – VIII 1979 – ……..

Henryk Kruczek – VIII 1980 – 1989 oraz 1992 – 1993

Marek Kwartnik – VIII 1980 – …….. od 1984 dyrektor             szkoły

Maria Kruk – VIII 1981 – ………  

Barbara Mirocha (Leśniak) – 1984 – ……..

Anna Talaga – 1984 – 2000

Nina Mędrysa – 1984 – 1985

Barbara Kwartnik – IX 1985 – II 1986

Lucyna Szydłowska – II 1986 – VI 1986

Wanda Żmija – 1987 – ……..

Teresa Studnicka – 1987 – ……..

Sławomir Tatar – 1989 – …….. ( XII 1990 – XII 1991 USA)

Ks. Edward Piekarz – 1990 – 1993

Ks. Józef Bała – 1990 – ……..

Adam Kunowski – 1995 – 1999

Anna Zawiła – 1996

Stanisław Czechowicz – 1996 – ………

Anna Wajdzik (Januszewicz) – 1997 – 1999

Iwona Kwietniowska – 1999 – 2000

Elżbieta Sikora – 1999 – 2003

Izabela Szcześniewska – 2000

Izabela Kania – 2002 – ……..

Robert Kadela – 2003 – ……..

Edyta Kwartnik – 2004 – ……..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content