Gala finałowa Konkursu Nauka dla Ciebie

Gala finałowa Konkursu  Nauka dla Ciebie

 

Uczniowie naszej szkoły w składzie:

Marlena Adamczyk, Martyna Bucka, Wiktoria Cycoń, Paweł Jurka, Bartosz Mamcarczyk, Kamil Nowak, Kacper Odrowąż, Konrad Pawlik, Nikola Piwowarczyk, Zofia Pływacz, Julia Salamon, Igor Stawowy

Wraz z opiekunami:

Marią Kruk oraz Magdaleną Dukiewicz-Jurką

Uczestniczyli w Gali finałowej Konkursu Nauka Dla Ciebie, która odbywała się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniu 19 września 2019r.

Uroczystość była zwieńczeniem tegorocznej edycji programu Nauka dla Ciebie. Program ten jest wspólnym przedsięwzięciem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik.

Zadaniem drużyny złożonej z dwóch nauczycieli i grupy uczniów było zaprojektowanie  pomocy edukacyjnej.  W kolejnym etapie Konkursu grupa miała wykonać  pomoc edukacyjną, przetestować jej działanie a swoją pracę udokumentować za pomocą krótkiego filmu. Nasza drużyna zgłosiła projekt „Siłacz”. https://youtu.be/Qu3_O55ABYI

Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Romana Jabłońskiego znalazła się w gronie dziesięciu finalistów konkursu. W puli nagród dla finalistów było między innymi:  2000zł dla szkoły, nagrody dla finalistów oraz zestaw gier i pomocy naukowych dla szkoły. Finaliści mogli też zwiedzić Centrum Nauki Kopernik.

Nagrody wręczali przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik . Uroczystość poprowadził dziennikarz Jan Wróbel.Dla uczestników gali przygotowane zostały pokazy naukowe oraz specjalna strefa z atrakcjami związanymi z nauką.

Podczas dwudniowego pobytu w Warszawie uczniowie oprócz eksplorowania Centrum Nauki Kopernik, zwiedzili Zamek Królewski  oraz Stadion Narodowy.

 {gallery}galeria/galeria2019/GalaNaukaDlaCiebie{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content