• (033) 879-77-26
  • splekawica@gmail.com
  • Łękawica 19; 34-124

Sprzątanie świata

W tym roku już po raz 27 odbyła się największa polska akcja ekologiczna: „Sprzątanie Świata.” W bieżącym roku hasło przewodnie to: “Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. W akcji tej chodzi o to, aby zachęcać wszystkich do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe; do jego redukcji w życiu codziennym oraz do prawidłowej segregacji plastiku
w naszych domach.
11 września uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się do tej akcji. Na wstępie dwóch przedstawicieli z klasy VIII przedstawiło krótkie i najważniejsze informacje dotyczące historii, celu tegorocznej edycji oraz sposobów segregacji odpadów. Nie zabrakło również konkursu segregacji śmieci. Po apelu wszyscy uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich nauczycieli, zaopatrzeni w worki i rękawice, porządkowali wyznaczone wcześniej rejony. Akcja przebiegła sprawnie, teren został solidnie posprzątany. Efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Zebrano sporo śmieci, a były to głównie: papier, plastik, szkło, puszki. Worki ze śmieciami zostały zebrane w wyznaczonym miejscu. Po zakończonej akcji każdy uczeń miał poczucie, że przyczynił się do tego, iż najbliższa okolica jest czysta i zadbana.

{gallery}galeria/galeria2020-2021/sprzatanieswiata{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content