Pasowanie

Dnia 22.10.2021 roku w Szkole Podstawowej w Łękawicy uczniowie z klasy 1 zgromadzili się na świetlicy wraz z rodzicami aby wraz z nimi, przedstawicielami starszych klas, Samorządu Uczniowskiego, Panem Dyrektorem oraz Panią Wychowawczynią uczcić ważne wydarzenie, jakim jest pasowanie na ucznia naszej szkoły. Na początku Pan Dyrektor wygłosił mowę powitalną. Zaraz po tym 1 klasa zatańczyła poloneza zgodnie ze szkolną tradycją. Po tańcu pierwszaki musiały zaliczyć test składający się z kilku zadań. Ze wszystkimi z nich nasi mali uczniowie poradzili sobie bez zająknięcia. Po tym jakże trudnym teście dzieci z klasy pierwszej zostały oficjalnie uznane za uczniów naszej szkoły poprzez pasowanie przez Pana Dyrektora. Potem złożyli jeszcze przysięgę zwaną też „Rotą”. Mali uczniowie z dumą zaśpiewali także hymn naszej szkoły. Na koniec uczniowie klasy 1 dostali nagrody oraz ich pierwszą flagę Polski. Wszystkim podczas tego dnia było wesoło ponieważ szkoła zdobyła kolejnych uczniów. Wszyscy życzymy im samych sukcesów na drodze ich szkolnej przygody, oraz, by przez najbliższe osiem lat mieli na buziach tak piękne śmiechy, jakie mieli w dniu Pasowania.

W. N. 8 {gallery}galeria/galeria2021-2022/pasowanie{/gallery}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content