• (033) 879-77-26
  • splekawica@gmail.com
  • Łękawica 19; 34-124

Małopolski projekt „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”

W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy uczestniczymy w małopolskim projekcie „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”, którego celem jest uwrażliwienie młodzieży na potrzeby innych ludzi, a także przygotowanie uczniów do społecznego działania na rzecz potrzebujących. Projekt ten jest adresowany do uczniów klas VI,VII,VIII szkoły podstawowej.
Kilkoro uczniów z klasy VII i VIII naszej szkoły wraz z katechetą od listopada ubiegłego roku spotyka się co tydzień w poniedziałek przed zajęciami i wspólnie realizuje cele, które sobie obrali na początkowych spotkaniach. Uczestnicy w projekcie starają się pomagać w swoim lokalnym środowisku. Na Święta Bożego Narodzenia przygotowano 31 sztuk kartek świątecznych wraz z życzeniami i słodkimi upominkami, które zostały przekazane siostrom albertynkom w Wadowicach, a przez ich ręce przekazane ich podopiecznym. Następnie uczestnicy włączyli się w akcję pomocy dla mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy. Uczniowie chętnie włączyli się do tej akcji pomagając Szkolnemu Kołu Wolontariatu w zbiórce artykułów i potem w pakowaniu paczek. Na święta Wielkanocne przygotowano również kartki świąteczne i słodkie upominki dla podopiecznych sióstr albertynek w Wadowicach.
Cieszy fakt, że również w naszej szkole są młode osoby, które są gotowe pomagać innym w miarę swoich możliwości.
 
{gallery}galeria/galeria2021-2022/milosierdzie{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content