święto uchwalenia Konstytucji

Dnia 3 maja 2022 roku w Stryszowie było obchodzone święto uchwalenia Konstytucji, w którym uczestniczył Poczet Sztandarowy
z naszej szkoły. Całość rozpoczęła się mszą, po której nastąpił przemarsz do siedziby gminy aby tam kontynuować obchody. Po wciągnięciu polskiej flagi w czasie śpiewania hymnu państwowego, po krótkich przemowach można było poczęstować się przekąskami zrobionymi przez koła gospodyń wiejskich z różnych wsi. Trzy dni po tym wydarzeniu nasza szkoła świętowała święto 3 maja. Po odśpiewaniu hymnu klasa 7 wystawiła krótką część artystyczną o podpisaniu Konstytucji. Całość była bardzo ciekawa i spodobała się publiczności. Po przedstawieniu został przeprowadzony konkurs wiedzy, który miał na celu wyłonić zwycięzcę, osobę która będzie wiedzieć najwięcej o rozbiorach Polski, piosenkach oraz innych ważnych rzeczach z historii naszego kraju. Wszystko było bardzo ciekawe i wszyscy byli zachwyceni.
W. N. 8
{gallery}galeria/galeria2021-2022/konstytucja{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content