Szkoła
Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W ramach projektu dwie grupy rozpoczęły swoją przygodę z algorytmami i programowaniem.

Grupa młodsza pracuje z językiem Scratch, a grupa starsza pracuje z językiem programistycznym python.

Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenie uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Nasza szkoła współpracuje z uczelnią Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.

CMI umożliwia uczestnikom odkrywanie i rozwój talentów uczniowskich, szczególnie w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów. Między innymi poprzez start w zawodach algotymicznych i projektowych, co może dodatkowo motywować uczniów i uczennice do rozwijania swoich zainteresowań i talentów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content