• (033) 879-77-26
  • splekawica@gmail.com
  • Łękawica 19; 34-124
Przedszkole
Rodzice czytają przedszkolaki książki

Rodzice czytają przedszkolaki książki

Do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 włączyli się również rodzice naszych przedszkolaków. Raz w miesiącu odwiedzali nasze przedszkole aby przeczytać dzieciom książkowe nowości. Dzieciom podobały się spotkania z rodzicami. W miesiącu październiku gościliśmy panią Edytę mamę Kubusia, która przeczytała dzieciom książeczkę pt. „Przygody Fenka- Potrafię się dzielić” oraz „Przygody Fenka- Cierpliwość”- K. Sobik.

W miesiącu listopadzie, aby przeczytać przedszkolakom zawitały do nas dwie mamy mama Mateuszka i mama Korneli, które przeczytały legendy o Warsie i Sawie oraz Smoku Wawelskim pochodzące z książki pt. „Skarbnica najpiękniejszych legend”- J. Kubacka, P. Łąbędzka. Na podstawie wysłuchanych opowieści, dzieci wzięły udział w dwóch konkursach plastycznych o bohaterach legend.

Konkurs plastyczny- „Warszawska Syrenka”

Konkurs plastyczny- „ Smok wawelski”

W grudniu mama Adasia przeczytała przedszkolakom „Feluś i Gucio wiedzą jak się zachować”- K.Kozłowskiej. Dzieci na podstawie książki poznały zasady dobrego zachowania w przedszkolu, na placu zabaw, używania magicznych słów oraz jak szanować zabawki
i sprzątać po nich. Zajęcia czytelnicze cieszą się dużym zainteresowaniem i są zachętą do częstszego czytania dzieciom w domu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content