• (033) 879-77-26
  • splekawica@gmail.com
  • Łękawica 19; 34-124

Najsprawniejszy uczeń klas IV-VI

 

W dniu 08.11.2018. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Romana Jabłońskiego w Łękawicy wzięli udział w XXII Turnieju „O najsprawniejszego ucznia powiatu wadowickiego”, organizowanym dla klas IV – VI. Zmagania miały miejsce w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Naszą szkołę reprezentowali: Olga Mamcarczyk, Nikola Talaga, Oskar Biłko i Michał Studnicki. Zawody te polegały na pokonaniu dwóch sprawnościowych torów przeszkód. W pierwszym z nich uczestnicy biegli slalomem między tyczkami, kozłując piłkę koszykową, natomiast wracali w kierunku mety, trzymając ją oburącz na wysokości klatki piersiowej. Drugi tor wyglądał następująco: przejście pod płotkiem lekkoatletycznym, przewleczenie szarfy sposobem górnym, 4 przeskoki zawrotne przez ławeczkę gimnastyczną, przetoczenie się na materacu gimnastycznym, przewleczenie szarfy sposobem dolnym. Uczestnicy przystępowali do rywalizacji boso. Uczniowie naszej szkoły w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na 3 stopniu podium. Indywidualnie Michał Studnicki zajął 4 pozycję, natomiast Nikola Talaga 6 miejsce.

 

{gallery}galeria/galeria2018/sport/sportowiec{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content