• (033) 879-77-26
  • splekawica@gmail.com
  • Łękawica 19; 34-124

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja

Dzień 6 grudnia jest dniem magicznym – radosnym oczekiwaniem na przyjście Świętego Mikołaja. My również oczekiwaliśmy świętego Mikołaja w naszej szkole. Uczniowie przyszli do szkoły w czerwonych ubraniach i założyli mikołajowe czapki.

Kiedy wszyscy uczniowie wraz z Gronem Pedagogicznym zebrali się, by przywitać oczekiwanego Gościa, wtedy święty Mikołaj zadzwonił i poinformował, że spóźni się z powodu awarii sani. Zostawił dla uczniów zadania, które mieli wykonać, czekając na jego przyjazd. Uczniowie bardzo chętnie podejmowali zadania: uczestniczyli w quizie dotyczącym Świętego Mikołaja, układali puzzle świąteczne, tańczyli, rysowali postać Świętego Mikołaja lewą ręką, śpiewali piosenki, projektowali z gazet czapki dla Świętego Mikołaja, a także wykazywali się sprawnością odbijając piłkę nogą. Zwycięzcy wieszali kolejne litery hasła: MIKOŁAJ, a wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

Niestety, pomimo wykonania zadań oczekiwany Gość nie zjawił się. Uczniowie klasy piątej przedstawili inscenizację „W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja”. W trakcie przedstawienia do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj, który witając się z dziećmi, rozdawał im cukierki. Następnie wraz ze swoimi pomocnikami – nauczycielami rozdał wszystkim prezenty. Na pamiątkę tego spotkania wszystkim klasom zrobiono zdjęcie ze Świętym Mikołajem.

Dziękujemy Tobie, Mikołaju Święty,

Że choć jesteś w niebie tak bardzo zajęty,

Przyszedłeś ucieszyć wszystkie dzieci w szkole,

Więc Ci dziękujemy, stojąc tutaj w kole!

 

Magdalena Dukiewicz-Jurka

{gallery}galeria/galeria2018/mikolajki{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content