Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.

Z tej okazji klasa IV przygotowała inscenizację, na której w zabawny sposób przedstawiła obraz lekcji przedmiotowych w szkole. Następnie dzieci podziękowały nauczycielom śpiewając Sto Lat !
Pan dyrektor wręczył nagrody nauczycielom naszej szkoły, wspomniał, jak wiele wysiłku, pracy i serca wkładają każdego dnia w swoją pracę.

Bardzo nam było miło gościć dzisiaj w naszej szkole Wójta naszej Gminy p.Szymona Dumana, który wręczył nagrodę dla dyrektora naszej szkoły p. Sławomira Tatara oraz nagrody nauczycielom: p. Magdalenie Dukiewicz-Jurce i p. Marii Kruk za udział w projekcie „Nauka dla Ciebie „.
Następnie podziękowania dla całego Grona Pedagogicznego złożył samorząd szkoły oraz rada rodziców.

Dziękujemy serdecznie p.dyr. Markowi Kwartnikowi za pracę i trud dla naszej szkoły jaką wkłada od wielu lat.

{gallery}galeria/galeria2019/dzienedukacjinarodowej{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content